دستگاه خشک کن دوار

کی از مرسوم ترین انواع خشک کن می باشد که جهت خشک کردن طیف وسیعی از مواد نظیر انواع مواد شیمیایی مانند سولفات آهن، سولفات روی، کربنات منگنز، خاک های معدنی، مواد غذایی، خشک کردن فیبر و پسماند میوه ها و مرکبات استفاده می شود. خشک کن های دوار بسته به کارکرد، نوع مواد، چگالی مواد، اندازه ی ذرات و مخصوصا رطوبت مواد ورودی طراحی می شوند. طول خشک کن های دوار از حداقل 6 متر تا حداکثر 50 متر می باشد و قطر آن ها از 60 سانتیمنر الی 3 متر می باشد.

نحوه ی کارکرد خشک کن دوار

پس از ورود مواد مرطوب به خشک کن دوار، مواد در معرض هوای گرم تولید شده توسط مشعل قرار می گیرند و با چرخش لوله ی خشک کن، مواد به حرکت در می آیند، حرکت مواد در خشک کن به وسیله ی قاشقک ها ی زاویه دار با بدنه و یا شیب لوله ی خشک کن رو به جلو انجام می گیرد. تعبیه ی قاشقک به هم زدگی بهتر مواد و خروج سریع تر و بهتر رطوبت کمک خواهد کرد.

حداکثر حرارت قابل اعمال به خشک کن های دوار تا 300 درجه ی سانتیگراد می باشد و اعمال حرارت بیشتر میتواند باعث آسیب به بدنه ی آهنی دستگاه شود. البته در صورت استفاده از آلیاژ های نسوز آهن و همچنین استیل های نسوز مانند استیل 310S میتوان دماهای بیشتری را به خشک کن های دوار اعمال نمود.

جهت ورود هوای گرم به داخل خشک کن دوار می تواند هم جهت و یا خلاف جهت ورود مواد به درون خشک کن باشد.

معمولا جهت جلوگیری از هدر رفت مواد و پیشگیری از آلودگی محیط زیست، نیاز به نصب سیستم غبار گیر مانند سیکلون و همچنین بگ فیلتر می باشد.

 

اجزای تشکیل دهنده ی خشک کن های دوار

لوله ی خشک کن دوار

مشعل خشک کن دوار

غلطک های خشک کن دوار

گیربکس و الکتروموتور

هود

شاسی

چرخ دنده و پینیون و یا زنجیر

 

مهندسین و مشاورین گروه صنعتی بازرگانی الای با حدود 20 سال سابقه در زمینه ی ساخت، طراحی و همچنین استفاده از خشک کن ها و کوره های دوار، آمادگی طراحی و ساخت انواع خشک کن های دوار را برای صنایع و شرایط مختلف دارند. با توجه به اینکه گروه صنعتی الای متشکل از چند شرکت و کارخانه می باشد و این مجموعه خود از مصرف کننده های خشک کن های دوار می باشد، تمامی نکات و جزئیات لازم در ساخت با توجه به تجربه ی استفاده از خشک کن های دوار رعایت می شود و این اطمینان حاصل می شود که مشتریان این گروه می توانند با تیب خاطر از کیفیت ساخت و طراحی اصولی خشک کن ها اقدام به سفارش نمایند.

ارسال نظر